Kredyt hipoteczny

Wybór właściwego kredytu hipotecznego to nie lada wyzwanie

Niska rata miesięczna wcale nie oznacza, że kredyt jest tani. Małe oprocentowanie często kusi natomiast w przypadku, gdy prowizja banku jest wysoka to spłacisz więcej niż Ci się wydaje. Z tego powodu warto zaufać doświadczonym doradcom kredytowym, ponieważ oni doskonale wiedzą co kryje się pod różnymi parametrami i powiedzą, jak unikać pomyłek. Wystarczy, że nam zaufasz a my znajdziemy najlepsze oferty kredytów hipotecznych w czasie, gdy Ty możesz zająć się projektem wymarzonych wnętrz czy nowych mebli.

Kredyt hipoteczny służy do:

  • Zakupu mieszkania z rynku wtórnego lub pierwotnego
  • Zakupu lub budowy domu
  • Remontu nieruchomości
  • Wykupu mieszkania zakładowego lub komunalnego
  • Przekształcenia lokatorskiego lub własnościowego prawa do lokalu w prawo własności
  • Wykończenia mieszkania, remontu lub modernizacji wybudowanego domu
  • Zakupu działki

Niemożliwe jest wnioskowanie o kredyty hipoteczne i wykorzystanie go na dowolny cel. Oferta ta wiąże się bezpośrednio z nabyciem nieruchomości, które jednocześnie zostanie jako zabezpieczenie spłaty zobowiązania, co pozwoli znacznie obniżyć ryzyko kredytowe dla banku.

Dlaczego E-DobryKredyt?

Dzięki temu, że zgromadziliśmy w jednym miejscu oferty wiodących instytucji finansowych z naszą pomocą w łatwy sposób znajdziesz najbardziej odpowiednią ofertę dla siebie.

Jesteśmy firmą, która w swojej ofercie posiada produkty wielu banków oraz innych instytucji finansowych mimo tego, że nie jesteśmy samym bankiem

W ofercie kredytów hipotecznych oraz samochodowych posiadamy produkty z przeznaczeniem na dowolny cel

Zapewniamy kompleksową obsługę również w punktach sprzedaży naszych partnerów

Nie pobieramy żadnych opłat

W jaki sposób działamy?

Spotkanie z doradcą finansowym01

Analiza02

Przedstawienie oferty03

Wybór najlepszej oferty04

Podpisanie umowy05

Warunki, które wpływają na otrzymanie zgody na kredyt

  • Dostarczenie do banku prawidłowo wypełnionego wniosku o kredyt hipoteczny
  • Weryfikacji tożsamości – za pomocą dowodu osobistego
  • Określenie zdolności kredytowej
  • Dobrej historii kredytowej
  • Ubezpieczenie nieruchomości bądź wykupienie polisy na życie
  • Ustanowienie hipoteki na rzecz banku
  •  Wpłacenie wkładu własnego

Kredyt hipoteczny mieszkanie – zabezpieczenie spłaty

Przy podjęciu decyzji na kredyt hipoteczny klient banku musi liczyć się z tym, że musi zabezpieczyć spłatę z pomocą ustanowienia hipoteki na rzecz banku. Oznacza to, że w razie, gdy klient nie będzie spłacać zobowiązania bank będzie mieć prawo dochodzić spłaty zadłużenia z pomocą ograniczonego prawa rzeczowego. Dodatkowo kredytobiorca będzie zobowiązany do wykupienia ubezpieczenia nieruchomości od zdarzeń losowych a cesja będzie zapisana na bank.

Wkład własny

Kredyty na mieszkanie wiążą się z tym, że musisz przygotować się również pod względem finansowym. Musisz wykazać się wkładem własnym które powinien według obecnych przepisów wynosić 20% wartości nieruchomości, którą chcesz nabyć.

Warunki zatrudnienia a kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny to również duże ryzyko. Z tego powodu bank musi mieć gwarancję, że klient będzie w stanie spłacać swoje zobowiązanie regularnie przez wiele lat. W tym przypadku w najlepszej sytuacji są osoby, które posiadają stałe zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. Kiedy posiadasz umowę o pracę ocena zdolności kredytowej będzie dużo wyższa niż wniosku osób, zatrudnionych na podstawie umowy o dzieło czy umowy zlecenia. W przypadku osób prowadzących własną działalność gospodarczą bank pozwoli na udzielenie kredytu tylko wtedy, gdy klient ma bardzo wysokie zarobki miesięczne a jego dochodzi w ciągu ostatnich kilku miesięcy nie były za bardzo zróżnicowane.

Dzięki E-DobryKredyt szybko i bez problemów skompletujesz wszelkie dokumenty oraz zapoznasz się ze szczegółami umów kredytowych z różnych banków. Wesprzemy Cię w każdym etapie kredytowania!

Skontaktuj się z nami

    Najczęściej zadawane pytania

    Jaki jest czas rozpatrzenia wniosku kredytowego przez bank?

    Decyzja banku jest w dużym stopniu zależna od tego, czy z łatwością będzie w stanie ocenić Twoją zdolność kredytową. W przypadku kredytu hipotecznego kredytobiorca musi uzbroić się w cierpliwość i poczekać nawet 2 lub 3 tygodnie na decyzję. W niektórych bankach przy bardziej korzystnej ofercie trzeba będzie poczekać nawet kilka miesięcy.

    Czy można szybciej spłacić kredyt hipoteczny?

    Oczywiście. Natomiast warto pamiętać, że wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego lub mieszkaniowego może wiązać się z dodatkową opłatą. Jeżeli już od początku wiesz, że spłacić go szybciej to podczas wyboru banku wybierz ten, który oferuję taką opcję za darmo.

    Na jaki cel przeznaczyć kredyt hipoteczny?

    Kredyt hipoteczny jest kredytem celowym, czyli nie można przeznaczyć go na dowolny cel. Jego podstawowym założeniem to kredyt na budowę domu, kredyt na dom, kupno działki czy kredyt na remont mieszkania.

    Jakie warunki trzeba spełniać, aby otrzymać kredyt na dom?

    Najważniejszymi kryteriami są: źródło jak i wysokość dochodu, wiek kredytobiorcy, historia kredytowa, zdolność kredytowa jak i możliwość zabezpieczenia się na kredytowanej nieruchomości. Trzeba mieć na uwadze to, że każdy bank ma inne kryteria wydawania decyzji na kredyt mieszkaniowy, dlatego należy o tym pamiętać.

    Jakie oprocentowanie kredytu najlepiej wybrać?

    W Polsce stałe oprocentowanie dostępne jest w zaledwie kilku bankach a dodatkowo na okres kredytowania nie dłuższy niż 7 lat. Oprocentowanie zmienne ulega częstym wahaniom pod wpływem rynkowych stóp procentowych. Kredytobiorcy rzadko wybierają oprocentowanie stałe.

    Czy w jakiś sposób można poprawić swoją zdolność kredytową?

    Podstawowymi krokami, które pozwolą poprawić Ci zdolność kredytową to zrezygnowanie z kart kredytowych, ograniczenie limitu na ROR, terminowe płatności innych zobowiązań czy pożyczek finansowych, dobra historia w BIK. Dodatkowo bank bardziej przychylnie patrzy na niektóre aspekty we wniosku, takie jak np. dłuższy okres kredytowania czy równe raty. Dobrym pomysłem jest również wzięcie kredytu z członkiem rodziny, który posiada stałe dochody jak i w wielu przypadkach rodzina pozwala na to, aby ich nieruchomość stanowiła dodatkowe zabezpieczenie kredytu hipotecznego.