Blog

jak-oszczędzać-pieniądze-metoda-6-słoików
gru 22 2020

Jak oszczędzać, czyli metoda 6 słoików

Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak skutecznie oszczędzać. Pomocna może się okazać metoda 6 słoików wymyślona przez kanadyjskiego mówcę motywacyjnego i biznesmena T. Harva Ekera. Technika ta pozwala zachować kontrolę nad finansami poprzez dzielenie dochodu na 6 części i umieszczaniu każdej z nich w „słoikach”, choć znany jest również system kopertowy, lub na osobnych kontach bankowych. W ten sposób nie tylko zapanujesz nad wydatkami, ale i zaczniesz oszczędzać. Warunek? Konsekwencja i samodyscyplina.

Zmiany-dla-kierowców-w-2021-roku
gru 21 2020

Zmiany dla kierowców 2021

2021 rok przyniesie kilka znaczących zmian dla kierowców. Jedna z nich, taka jak brak konieczności posiadania przy sobie prawa jazdy, już weszła w życie. Wśród innych znajduje się zakaz jazdy „na zderzaku”, bezwzględne pierwszeństwo pieszych czy łatwiejsza rejestracja auta. Sprawdź szczegóły, aby nie czuć się zaskoczonym na drodze w nowym roku.

Ekodriving, czyli ekonomiczna jazda samochodem

Ekodriving. W ostatnim czasie zrobiło się o nim głośno. Ważne jednak, aby nie był on tylko chwilowym trendem, ale świadomym działaniem na korzyść środowiska. Ekojazda to użytkowanie samochodu z głową, tak aby maksymalnie zmniejszyć zużycie paliwa i emisję spalin. Przy okazji nie pozostaje to bez wpływu na portfele kierowców. Oto techniki oszczędnej jazdy, które warto

samochód-używany-zakup
lis 24 2020

Samochód używany – poradnik przed zakupem

Nowe auta bardzo szybko tracą na wartości, dlatego warto rozważyć zakup samochodu używanego. Będzie on dostępny właściwie od ręki, często z bogatszym wyposażeniem niż nowy model z salonu. Jednak przed zakupem należy uważnie sprawdzić stan techniczny pojazdu. Podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę.